• افزودن به علاقه مندی ها
  • چاپ صفحه
انواع پرده

پرده  مدل رومی
بارزترین ویژگی پرده  رومی تركیب سادگی با ظرافت و زیبایی است. در حالت جمع ، این پرده  ردیف تای مرتب و افقی پارچه را تشكیل می دهد و هنگامی كه پرده  باز می شود یك قطعه
 پارچه صاف و قالب پنجره آن را می پوشاند. تای افقی پارچه در این پرده  توسط تركه های
 چوب كه در جیب های باریك دوخته شده و در پشت پرده قرار دارند، ایجاد می شود.
 گاه در برخی از موارد جیب ها از روی پرده دوخته می شوند و به عنوان یك عنصر تزیینی
 برای پرده  مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پرده  تقریباً برای پوشش هر نوع پنجره ای
 مناسب است.از پرده  مدل رومی به عنوان پوشش پنجره در اتاق هایی كه دكوراسیونی ساده دارند، بهره بگیرید.این نوع پرده  اغلب با دكوراسیون شلوغ و مملو از طرح و نقش ، تناسب و هماهنگی ندارد.

پرده غلتکی
این پرده  ساده دور غلتكی فنری پیچیده شده است كه به بالای پنجره نصب می شود و با استفاده از این غلتك ، باز و جمع می شود. از ویژگی های این مدل پرده ، جمع شدن كامل آن به صورت یك استوانه باریك دربالای پنجره است كه موجب می شود در حالت جمع، نور به طور كامل از پنجره بهاتاق بتابد و هیچ بخشی از پنجره را نمی پوشاند. همین ویژگی ، این مدل پرده را برای پنجره هایی كه به طرف داخل باز می شوند، ایده آل می سازد. از آنجا كه پرده مدل غلتكی در حالت جمع تقریباً دیده نمی شود از جنبهتزیینی كمتری برخوردار بوده و اغلب از آن برای مصارف كاربردی و همراه باپرده های تزیینی استفاده می شود.
 

پرده مدل اتریشی
 این پرده  مجلل و زیبا هنگامی كه جمع می شود به صورت مجموعه ای از حالت والان های دالبری درآمده، نمایی چشمگیر به پنجره می بخشند. اگرچه ایننوع پرده  نیز با همان روش ریسمانی پرده  مدل رومی جمع می شود ، به سبب مدلچین دارش حدود ۵/۲ برابر پرده  مدل رومی پارچه مصرف می كند.پرده  مدلاتریشی به ویژه برای اتاق هایی با دكوراسیون كلاسیك، مناسب و زیباست و درمجموعه ای از مبلمان و ویژگی های معماری مدل كلاسیك جلوه ای مضاعف می یابد .

 
 
پرده پیلی دار

این مدل ضمن سادگی ، جلوه ای چشمگیر و زیبا دارد. پرده  پیلی دار از دوقطعه پارچه ساده تشكیل شده كه از شكاف میان آنها پارچه ای به رنگ دیگرنمایان است. این پرده  به وسیله ریسمان هایی از دو طرف جمع می شود. بهتریناندازه برای این مدل ، پرده ی پارچه ای به عرض ۱۴۰ سانتی متر است.چنین پرده ی برای پنجره های بسیار عریض مناسب نیست.
 

 
پرده عمودی (vertical Blind)
 
پرده کرکره عمودی که به لوردراپه معروف است ، قابل نصب بر روي تمامي پنجرهها ميباشد و شامل تیغه های محکم و پهني است که به صورت عمودی در کناریکدیگر قرار گرفته و به صورت افقی در طول پنجره حرکت می کند. از پرده کرکرهعمودی در بیشتر محیط هاي اداری ، تجاری و خانگي مورد استفاده قرار ميگيرند . پرده کرکره عمودي بدلیل سیستم کنترلی مجهز مي توانند بصورت يكپارچهساخته شده و بر خلاف ساير پرده ها محدوديت عرض نداشته و امکان تنظیم نور رادر هر محیطی میسر میسازد . کرکره های عمودي نیاز به مراقبت خاصی ندارند وبسهولت تمیز می شوند . از انواع متداول پرده عمودی می توان پارچه ای , چوبی , پی وی سی و چاپی را نام برد.
 

امروز (2 آبان 1393):22       ديروز:29      این هفته:465      هفته پیش:343       این ماه: 51      ماه پیش: 1733        کل بازديدها: 110414